pokračování Fíkovic rodiny


pokračování Fíkovic rodiny
naleznete zde

http://fikova2.blogspot.cz/

pondělí 11. ledna 2010

Bonding aneb proč mít od prvních okamžiků děťátko u sebe

nejedná se o žádné intimní hrátky :) , jak si některé mé kamarádky myslely, ale jedná o kontakt matky s jejím dítětem. Právě na toto téma je 27.ledna.2010 přednáška v Brně. Kdyby to některou z Vás zajímalo, tak tady je více inforamcí

klikněte na obrázek pro zvětšení


Díky Dádě a Janě se na přednášku snad dostanu, holky mi pohlídají Fíkovou. Snad to přežijí všechny zúčastněné strany ve zdraví :)

pátek 8. ledna 2010

Bobista


foceno mobilem

Stojí za povšimnutí, že Fíková nemá rukavice. Nejsem schopná jí vysvětlit, že na ruce patří. Vídí je přitom na mě i dětech venku, leč nepomáhá.


foceno mobilem

čtvrtek 7. ledna 2010

Pracovní den


Pracuji jeden den v týdnu. Práce je super, je to pro mě vítaná změna.
Až doposud Fíkovou hlídal Vašek, nebo ji odvezl k mé kamarádce, která má stejně starou dcerku, a ještě se odvážila hlídat další dítě.
Nyní máme Vaška na dobu neurčitou pryč a tak Sofi musím dopravovat hromadníkem sama.
Upřímně, je to vcelku nářez.
Ráno jsme vstávaly v pět a domů jsme přijely před chvílí. Můj obdiv mají ženy, co to takto zvládají denně a přitom mají navařeno a uklizeno. Nic z těchto činností jsem dnes nedělala a dělat nebudu :)


středa 6. ledna 2010

Kupa sněhu

Včera jsem si stěžovala, že v Brně je nedostatek sněhu. Ráno, když jsem odtáhla závěs, jsem nevěřila vlastním očím. Všude bílo. Na bobování a sáňkování to bylo tak akorát. Odpoledne jsme měly sraz s kamarádkou a jejím synkem z Kohoutek. Tak jsme se tam vypravily bez kočárku. Měla jsem obavy, jak to Fíková zvládne, ale je to holka šikovná a většinu cesty šla sama. Odzkoušela i boby na sněhu. Napřed byla nedůvěřivá, když však viděla mladšího Dandu, jak na sněhu drandí, tak chtěla taky.
Dnes se u nás bude dobře spát :)

Fotky nejsou, foťák jsem zapoměla doma.

úterý 5. ledna 2010

Nový rok v Brně


Nelyžujeme. Nebobujeme. V Brně není dost sněhu. Je mi to trošku líto, protože letos těch příležitostí bylo žalostně málo. Sofi vnímá sníh jako něco bílého, co nepříjemně studí a já bych jí tak ráda ukázala druhou stranu bílé nadílky.
Nikam dál, kde by sních byl se nyní nedostaneme. Vašek byl odvolán pracovními povinnostmi na severní moravu a vypadá to, že se vrátí tak za 10 dní. Strádat samotou nebudeme. Již na dnešek jsme dostaly pozvání ke kamarádce se stejně starým dítkem, tak odpoledne vyrazíme.

O víkendu bych ráda šla navýstavu Alfonse Muchy. Zatím váhám, nejsem si jistá, zda Sofi nebude moc rušivým elementem. V uměleckoprůmyslovém paláci je i výstava hraček a je docela možné, že naše kulturní vyžití skončí pouze tam.

sobota 2. ledna 2010

Hravé odpoledne

Byli jsme dnes na návštěvě u Dády a Michala. Nebyla to klasická povídací návštěva. Byli jsme u kamarádů, se kterými se vidáme poměrně často, tak aby řeč nestála, zahráli jsme si Osadníky v kombinaci s rozšířením Kupci a barbaři. Musím říct, že samotným zážitkem je hrát s naším batoletem, které se samozřejmě chce účastnit. Naštěstí Sofi většinu doby okupovala tatínka, a posléze tetu Janu, která nás zachránila, abychom hru mohli dohrát.

Horší herní kazisvět je naše kočka Holly. Jednou jsme pořádali herní večer u nás doma a naší Holly se moc líbily postavičky ze hry. Tak ležela pod stolkem, číhala na postavičky, až posléze nejednu ulovila, čímž rozhodila celý herní plán. Poté, co jsme vrátili vše zpět na původní místo, Holly zaútočila na bankéře, který si bránil bank a figurku nechtěl vydat - skončil poškrabán.

Co mě na návštěvě uchvátilo  byla knihovna. Mám ráda Terryho Pratcheta, žel kompletní dílo, jako je na fotce, nevlastním.




i hrací polička není marná :)


pátek 1. ledna 2010

Co právě čtu

Jsem vcelku univerzální čtenář. Čtu vše, návody na spotřebičích, obaly potravin, a především knížky. Horší je, že každou knížku bych chtěla vlastnit. Tak mám sáhodlouhý seznam, i již přečtených knižek, toho co bych si přála mít doma.
Ježíšek se překvapivě trefil a dvě knižky, které jsem si přála, mi donesl. Bonusem byla jedna navíc, která je novinkou.

Bosá Královna, Mika Waltari je kniha, kterou jsem právě dočetla. Knížky od pana Waltariho mám moc ráda. Krásně se čtou a člověk ještě dostane lekci z dějepisu.  A po Ostrovu včerejšího dne, Umberto Eco, to byl příjemný relax.

Nyní je na řadě knížka, kterou jsem dostala, aniž bych o ní něco věděla, Prodavači ostatků,Vlastimil Vondruška, už se těším na večer, jak se začtu.

Vítám tipy na další čtení :)