pokračování Fíkovic rodiny


pokračování Fíkovic rodiny
naleznete zde

http://fikova2.blogspot.cz/

úterý 11. května 2010

TÝDEN pro FAIR TRADE

Byli jsme v centru. Zaparkovali jsme z druhé strany Špilberku, tak jsme se krásně do centra prošli přilehlým parkem. Cestou zpátky  jsme se chtěli zastavit v Podnebí, což je výborná kavárna přímo pod Špilberkem, žel bylo tam plno. Hned kousek vedle je ještě jedna dobrá, nekuřácká kavárna Cafe Mezzanine.  V obou kavárnách jsou připaveni na děti, tak nebyl problém, že je Fíková s námi. V Mezzanine jsme si všimli plakátu Týden pro fair trade, tak jsme hned z nabídky Fair trade ochutnali. Kafíčko bylo skvělé. 

V Mezzaninu je téměř vždy nějaká výstava. Nyní zde probíhá Moje cesta ke svobodě - literárně-výtvarná soutěž, kterou pořádají Pasáž, Sdružení podané ruce, o.s. pod záštitou Veřejného ochránce práv JUDr. Otakara Motejla, jsou lidé s drogovou minulostí, kteří se právě nachází v terapeutických komunitách, ve výkonu trestu odnětí svobody, psychiatrických léčebnách a v jiných sociálních či zdravotních službách.

Ochránce lidských práv sídlí jen pár metrů od tohoto místa. 
Nyní, po smrti pana Motejla, Brno dostane nového ombudsmana, který se bude jen stěží vyrovnávat s oblíbeností svého předchůdce.

Teď jsem koukala na net, v Praze se této akce taky účastní dost podniků.

1 komentář:

Jitka Neradová řekl(a)...

Pana Motejla je mi líto. A fair trade je záslužná akce, fandím jí:-)