pokračování Fíkovic rodiny


pokračování Fíkovic rodiny
naleznete zde

http://fikova2.blogspot.cz/

pátek 17. září 2010

Moc zážitků

Celý týden se táhne v duchu strojírenského veletrhu, kterého se Vašek aktivně účastní. Každý rok se na něj těší, přesto je rád, když je pátek a shon na výstavišti končí. 
Naplánovala jsem dvoudenní výlet se Sofi do Brna. Program jsme měly nabitý. Až jsem si neuvědomila, jak moc budu postrádat kočárek pro Sofi nebo nějaké nosítko. 
Ve středu jsme zvládly návštěvu banky, kde jsme byly téměř dvě hodiny a uprostřed jednání jsem se řítila se Sofi před banku, jelikož se jí chtělo čůrat - bylo to jednodušší než hledat záchod. Pak jsme měly sraz s Veru a Baru. Po dlouhé době jsme se vypravily do vegetariánské restaurace Avatar, která je hned na Mendlově náměstí. Sice do restaurace vedou schody, ale zas jsou tam dvě místnosti připravené pro děti, tak jsme nemusely mít strach, že bychom svou přítomností rušily okolí. Moc se mi tam líbilo.
Po obědě jsme se vydaly k Veru, která bydlí nedaleko. Sofi se tam v klidu mohla vyspat, vstávání o půl šesté a tolik chození, se na ní podepsalo. 

Pak hurá na veletrh. Než jsme prošli ke stánku, kde byl Vašek, tak Sofi dostala od různých vystavovatelů drobnosti. Italové se na ni smáli a Fíková se na ně ani podívat nechtěla. Svým věkem tam budila pozornost.
Nebyla jsem ani ve všech pavilonech, na Sofi by toho bylo moc.
Pak jsme již spěchali na Svoboďák, kde byly slavnosti vína  a měli jsme tam sraz s kamarády. Počasí nám moc nepřálo, tak jsme se přesunuli k Dádě, kde jsme spali. Doufám,  že od nich získám fotky, jak se Sofi s Míšou koukali na televizi.

Druhý den jsme prochodily Brno s Jančou, která si kvůli nám vzala dovolenou, od Kraví hory až po Lužánecký park. V Lužánkách jsme  nasbíraly spoustu kaštanů - nevím, zda to bavilo víc nás, nebo Sofi.

Byly to náročné dva dny, ale moc krásné. Jsem moc ráda, že máme kamarády, kteří nám poskytnou přístřeší a udělají si na nás čas. 

Přátelé díky, příště u  nás :)

2 komentáře:

AndyPan řekl(a)...

to vám moc přeju!!!

thora řekl(a)...

Wir haben auch mal mit unserem tschechischen Partner auf dieser Messe ausgestellt. - Schön, dass ihr so eine schöne Zeit hattet.